• Basic Arithmetic
  • Math Terminology
  • Problem Solving
  • Word Problems
  • Shapes & Angles
MathMania
  • Basic Arithmetic
  • Math Terminology
  • Problem Solving
  • Word Problems
  • Shapes & Angles

if one pack of gum costs 47 cents, how much do 4 packs cost?

You might also like

How much is an 8% fee on $52?

February 3, 2023

How much is 4% interest on $89?

February 3, 2023

Jan drinks 5 cups of coffee a day. How many cups does she drink in 3 weeks?

February 3, 2023

Other stories

What is 93 minus 26?

Next Story

What is 37 plus two dozen?

Previous Story

Menu

  • Home
  • Contact Us
  • Terms and Conditions
  • Privacy Policy

MathMania

PlayMathMania.com ©️ All Rights Reserved

Terms and Conditions ⎸ Privacy Policy